Witamy na stronie poświęconej projektowi Train Driver 2

Train Driver 2 jest symulatorem ruchu kolejowego polskiej produkcji z nastawieniem na grę wieloosobową. Jako gracz, możesz wcielić się w maszynistę pojazdów trakcyjnych lub dyżurnego ruchu. Zapewniamy możliwość prowadzenia ruchu w trybie online – wraz z innymi graczami, oraz offline – jeżeli chcemy poćwiczyć umiejętności, lub zwyczajnie nie mamy w danym momencie połączenia z internetem.

Symulator tworzony jest przez pasjonatów kolei dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolejowym światem, jak i również dla osób będących kolejowymi wyjadaczami. Możemy wcielać się w rolę dyżurnych na małych, lokalnych stacjach, posterunkach, lub zarządzać ruchem na ogromnych, wielostanowiskowych stacjach, wyprawiając składy prowadzone przez inne osoby, po uzgodnieniu z pozostałymi dyżurnymi pełniącymi służbę.

Jako maszyniści będziemy przemierzać wspólnie wielokilometrowe szlaki, przejeżdżając przez stacje, posterunki odgałęźne, wykonując niejednokrotnie manewry i oczekując na zezwolenie wjazdu od dyżurnego ruchu. To właśnie od Ciebie zależy, za sterami jakiego pociągu siądziesz. Czy to będzie skład osobowy, pospieszny, ekspres, a nawet ciężki pociąg towarowy z węglarkami wypełnionymi surowcem. Osoby chętne do działania w obrębie jednej stacji mogą objąć służbę na lokomotywie manewrowej, gdzie czekają wszelkiej maści zadania! Scenariusz jest różnorodny i za każdym razem unikatowy. Każdy z prowadzących znajdzie tu tabor dla siebie – od lokomotyw spalinowych przez elektryczne, na EZT/SZT kończąc. Dodatkowo swój skład możemy definiować spośród wielu typów różnych wagonów dostępnych w symulatorze (a nowe rodzaje lokomotyw, ezt czy wagonów ciągle będą przybywać!).

Masz marzenie o własnej stacji? Nic prostszego! Dla tych, którzy chcieliby sterować własną stacją, której nie ma jeszcze w symulatorze, przygotowaliśmy intuicyjny edytor scenerii, pozwalający na zaprojektowanie własnego węzła – zarówno fikcyjnego jak i opartego o realne obiekty. Dodatkowo po zatwierdzeniu zgodności scenerii z przepisami stacja dopuszczana jest do ruchu online – dzięki temu inne osoby mogą podziwiać efekt naszej pracy.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Jeżeli chciałbyś pomóc przy dalszym rozwoju symulatora, napisz do nas na adres mailowy kontakt@td2.info.pl – czekamy na Ciebie!