Witamy na stronie Train Driver 2

Train Driver 2 to symulator ruchu kolejowego polskiej produkcji, w którym możemy wcielić się w maszynistę pojazdów trakcyjnych lub dyżurnego ruchu. Mamy możliwość prowadzenia ruchu w trybie online – wraz z innymi graczami, oraz offline – jeżeli chcemy poćwiczyć umiejętności lub zwyczajnie nie mamy w danym momencie połączenia z internetem

Symulator tworzony jest przez pasjonatów kolei dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolejowym światem, jak i również dla tych, którzy są kolejowymi wyjadaczami. Możemy wcielać się w rolę dyżurnych na małych, lokalnych stacjach, lub zarządzać ruchem na ogromnych wielostanowiskowych stacjach, wyprawiając składy prowadzone przez inne osoby po uzgodnieniu z pozostałymi dyżurnymi pełniącymi służbę.

Jako maszyniści będziemy przemierzać wspólnie wielokilometrowe szlaki, przejeżdżając przez stacje, posterunki odgałęźne, wykonując niejednokrotnie manewry i oczekując na zezwolenie wjazdu od dyżurnego ruchu Każdy z prowadzących znajdzie tu tabor dla siebie – od lokomotyw spalinowych przez elektryczne, na EZT kończąc. Dodatkowo swój skład możemy definiować spośród wielu typów różnych wagonów dostępnych w symulatorze (a nowe rodzaje lokomotyw, ezt czy wagonów ciągle będą przybywać!).

Dla tych, którzy chcieliby sterować własną stacją której nie ma jeszcze w symulatorze, dostępny jest edytor scenerii pozwalający na zaprojektowanie własnego węzła – zarówno fikcyjnego jak i opartego o realne obiekty Dodatkowo po zatwierdzeniu zgodności scenerii z przepisami stacja dopuszczana jest do ruchu online – dzięki temu inne osoby mogą podziwiać efekt naszej pracy

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – również, jeżeli chciałby pomóc przy dalszym rozwoju symulatora. Napisz do nas na adres mailowy kontakt@td2.info.pl – czekamy na Ciebie!